43 ilin geçiş güzergahında denetim! İhlal yapanlar böyle tespit edildi

Ulaşımda 43 ilinin geçiş güzergahı olan “kilit kavşak” Kırıkkale’de, artan trafik yoğunluğunu yönetmek ve vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla, polis ve jandarma ekipleri tarafından kapsamlı denetimler gerçekleştirildi. Bu denetimlerde, teknolojinin en yeni araçlarından biri olan dronlar da etkin bir şekilde kullanılarak havadan trafik kontrolü sağlandı.

Ekipler, özellikle ticari taksilere yönelik de denetimlerini yoğunlaştırdı. Sürücü ve yolcuların Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı. Polis ekipleri, emniyet şeridini ihlal eden sürücülere yönelik sıkı denetimler gerçekleştirdi. Havadan yapılan denetimlerle emniyet şeridini kullanan araçlar tespit edildi, sürücülerine de 6 bin 440 lira cezai işlem uygulandı.

Alınan bu sıkı önlemler sayesinde vatandaşların bayram tatilini daha huzurlu ve güvenli geçirmeleri amaçlanıyor. İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, denetimlerin bayram süresince de devam edeceği ve vatandaşların güvenliğinin en üst seviyede tutulacağı bildirildi.

Ankara-Kırıkkale D200 kara yolu üzerindeki Yahşihan ilçesinde zaman zaman trafik yoğunluğu artarken, Kırıkkale-Kayseri D765 kara yolunda da araç trafiğinin akıcı şekilde ilerlediği görüldü. Kara yolları ekipleri ulaşımın aksamaması ve trafiğin akıcı şekilde ilerlemesi için bölgedeki bazı kavşakları, beton bariyer ve uyarı levhalarıyla kapattı.

İSTANBUL-TEKİRDAĞ YOLUNDA BÜYÜK YOĞUNLUK

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla vatandaşlar, İstanbul’dan Tekirdağ başta olmak üzere tatil beldelerine doğru yola çıktı. Tatile gitmek isteyenler ve Kurban Bayramı’nın memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, karayolunda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Tekirdağ’da Beyazköy, Yeniçiftlik, Yenice ve Üniversite kavşaklarında yoğunluk gün boyunca davam etti.

Öte yandan Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş ve trafik ekipleri yollarda muhtemel kazaların önüne geçmek ve olumsuz durumların yaşanmaması için tedbirlerini arttırdı. Sürücüleri hız yapmamaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, takip mesafelerine dikkat etmeleri ve hatalı sollama yapmamaları konusunda uyaran ekipler, güvenlik önlemlerinin artarak bayram tatili boyunca devam edeceğini belirttiler.

KUZEY EGE’DEKİ TATİL MERKEZLERİNDE TRAFİKTE UZUN ARAÇ KUYRUKLARI

Bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirmek için İstanbul, Ankara, Bursa ve çevre illerden yola çıkan sürücülerin Edremit bölgesinden geçişleri ve hareketlilikleri devam etti.

Kurban Bayramı arefesinde bölgeye tatil için gelen ve transit geçen araç sayısında artış dikkatleri çekti. İzmir, Çanakkale ve Edremit Körfezine tatil için gelen vatandaşların yoğun olarak kullandığı yol güzergahında zaman zaman araç kuyrukları 2 kilometreye kadar uzadı. Araç yoğunluğu nedeniyle trafik zaman zaman yavaşladı.

Aksaklık yaşanmaması için güzergahta kontrollerini sürdüren Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araç yoğunluğunun bulunduğu kavşak ve güzergahlarda trafik akışını sağlamak amacıyla sinyalizasyona müdahale etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir