Afganistan’da silahlı saldırı: 3’ü İspanyol 4 kişi öldü

Afganistan’ın Bamyan vilayetinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda göre 3’ü İspanyol 4 kişi hayatını kaybetti.

AA’nın haberine göre, Afganistan geçici hükümetinin İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Abdulmetin Kani, Bamyan vilayetindeki silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Kani, saldırıda ilk belirlemelere göre 3’ü yabancı olmak üzere 4 kişinin öldüğünü ifade etti.

Saldırıda 4’ü yabancı 7 kişinin de yaralandığını belirten Kani, 4 şüphelinin olay yerinde gözaltına alındığını aktardı.

Daha sonra İspanya Dışişleri Bakanlığı, Bamyan’daki silahlı saldırıda ölen yabancıların İspanya vatandaşı olduklarını, aynı zamanda saldırıda yaralanan 4 yabancıdan 1’inin de İspanyol olduğunu duyurdu.

Bakanlık, Konsolosluk Acil Birimi aracılığıyla yürütülen çalışmalarda Afganistan’daki saldırıda ölen ve yaralanan İspanyollar ve aileleri için gerekli tüm yardımın yapıldığını belirtti.

X hesabından açıklama yapan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, “Afganistan’da İspanyol turistlerin öldürüldüğü haberi karşısında şaşkına döndüm. An ve an gelişmeleri takip ediyorum. Dışişleri Bakanlığına bağlı Konsolosluk Acil Birimi gerekli tüm yardımları sunmak için çalışıyor. Tüm taziye dileklerimi ailelere ve arkadaşlarına iletmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir